skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

„Маја готви“ – Три брзи оброци во тегли

„Маја готви“ – Три брзи оброци во тегли
  • 08.11.2018

Во новата емисија на „Маја тотви“ ќе ви понудиме неколку оброци направени во тегла, кои доколку се прават паралелно, може да се спремат за петнаесеттина минути.

За доручекот во тегла ви требаат: јаболка, киноа, боровинки, лимон, павлака, јаворов сируп и ореви.

За омлетот во тегла покрај јајцата, ќе ви требаат гауда, печурки, јогурт, црвена пиперка и кондезирано млеко.

За третиот рецепт, тестенини во тегла потребни ви се: макарони, песто сос, томатини, лук, босилек и пармезан.

Целиот начин на подготовка, погледнете го во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top