skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Маја готви“: Палачинки и погачици со тиква

„Маја готви“: Палачинки и погачици со тиква
  • 13.11.2018

Тиквата е главна состојка за рецептите кои ќе ви ги понудиме денес во „Маја готви“.

За првиот рецепт покрај тиквата ќе ви требаат: брашно, шеќер, сода и пециво, кафеав шеќер, ванила, цимет, морско оревче, млеко и јајца.

За подготовка на погачи потребни ви се: варена тиква, тесто, ореви, шеќер и цимет.

Целиот начин на спремање на рецептите, погледнете го во видеото.

Back To Top