skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Македонска манекенка на тапет кај Сергеј: Изгледа светски, а е Скопјанка (ВИДЕО)

Македонска манекенка на тапет кај Сергеј: Изгледа светски, а е Скопјанка (ВИДЕО)
  • 18.07.2018

Во новото издание на емисијата „Мода“, модниот критичар Сергеј Варошлија повторно имаше многу работа. Овој пат во анализата со листа на имиња се најде една модна блогерка со локација од Европа.

Меѓутоа, кога веќе се зборува за нешто многу добро, тој не можеше, а да не го потенцира македонскиот производ спакуван во светски рамки.

Имено, ја спомена македонската манекенка Катарина Ивановска каде врз основа на една нејзина фотографија во позитивен контекст искоментира со следниве зборови: „Tука ќе молчиме сите“ и додаде:

„Како може Катерина Ивановска да има гламурозна коса, совршен мејкап, кој не е агресивен, да има и веѓи кои се во тренд. Облечена е во дизајн на наш дизајнер Игор Марков, има елеганција во движењето, свртена е од позади, не ѝ се гледа задникот, изгледа елегантно, софистицирано, женствено…  Изгледа светски, а е Скопјанка.“ – беше искрен Сергеј Варошлија.

Емисијата „Мода“ со Сергеј Варошлија може да ја погледнете во видеото подолу:

Back To Top