skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

„Кој не правел, не знае“: Свадбата на пејачот Филип Божиновски закажана за септември (ВИДЕО)

„Кој не правел, не знае“: Свадбата на пејачот Филип Божиновски закажана за септември (ВИДЕО)
  • 27.07.2018

Љубовта нема конкретна дефиниција. Таа едноставно раѓа чувство на убава енергија, среќа и многу скокотливи насмевки, нешто што не може да се долови со зборови.

Љубовта е инспирација и од неа почнува се. Тоа најдобро го разбира пејачот Филип Божиновски, кој од неодамна ја побара за жена, својата сакана Сања Митровска.

„На 7-ми март, значи за месец дена од февруари направивме 12 години со Сања. Си реков да не биде на 7-ми март, да не биде очигледно, затоа што веќе сите знаеја дека треба да дојде тој ден кога ќе треба да ја побарам.“ – изјави Божиновски за 1ТВ.

Филип и Сања имаат љубов од 12 години што подразбира многу разбирање, толеранција и меѓусебна почит, што кај луѓето тоа пробудува восхит и е нешто за поздравување кога се работи за љубовните односи во денешно време. Нивната среќа ќе се круниса на 30-ти септември оваа година и со оглед на блискоста на нивниот значаен момент, среќен и исполнет, воодушевено пред камерата на 1ТВ, Божиновски откри како течат подготовките досега.

„Тие важни работи како ресторан, фото студио, музика и такви работи се веќе договорени, но за свадбата, кој не правел не знае, така што има уште мал милион ситни детали кои треба да се решат.“ – вели Филип во интервјуто за 1ТВ.

На новинарското прашање, што кажал таткото на Сања кога Филип ја побарал нејзината рака, тој низ голема радост и смеа изјави: „Да сме среќни, вечно заљубени и многу дечиња.“

Доколку сакате да дознаете повеќе детали за свадбата на младите, погледнете го видеото подолу:

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top