skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Какви се очекувањата од референдумската кампања – анализа на „Студио 1“

Какви се очекувањата од референдумската кампања – анализа на „Студио 1“
  • 10.09.2018

Домаќинот на денот Сашо Орданоски во еден од термините на деншеното Студио 1 со колегите Баневски и Чаловски разговараа за стартот на референдумската кампања кој денес го означи Собранието.

Очекувањата од ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот официјален став како и ставот на МАНУ беа темите на кои анализираа тројацата новинари, а исто така беа прокоментирани и последните скандали кои ја тресат владата на Заев.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

Back To Top