skip to Main Content

Земјотрес во јужна Калифорнија

Земјотрес во јужна Калифорнија
  • 04.07.2019

Силен земјотрес со интензитет од 6,6 степени денеска ја погоди јужна Калифорнија.

Потресот се случил во близина на градот Риџкрест, на околу 320 километри североисточно од Лос Анџелес, соопшти Американскиот сеизмолошки завод.

Засега нема податоци за штета или жртви.

Back To Top