skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Живата легенда Неле Карајлиќ во „Лица“ – Мораш да умееш да бидеш среќен, би сакал да го повторам животот, на идентичен начин

Живата легенда Неле Карајлиќ во „Лица“ – Мораш да умееш да бидеш среќен, би сакал да го повторам животот, на идентичен начин
  • 10.12.2018

Гостин во „Лица“ со Анета Кочишки беше живата легенда, познатиот Др. Неле Карајлиќ, фронтменот на групата која што ја одбележа рок сцената во Југославија –  „Забрането пушење“ како и една од ѕвездите од „Топ листа надреалиста“.

Како за влакно се спаси од виорот на војната во неговото Сараево? За неговата писателска, музичка, продуцентска, режисерска и актерска кариера…

За растењето, созревањето во една земја која што се распадна по најлошото можно сценарио, формирајќи слободна територија во нашите сеќавања… Карајлиќ како еден од најдрагоцените инсајдери на се уште недораскажаната приказна за Југославија, која буквално цела играше рокенрол, додека свиреа „во недела кога отиде Хасе, и кога цркна Маршалот и кога се женеше Вукота…”

За него и за неговиот живот, разговорот со една од најконтроверзните естрадни личности од екс Југославија, Др. Неле Карајлиќ, погледнете го во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top