skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Ексклузив“ во Преспа: Амбасадорите изненадени од вкусните традиционални специјалитети

„Ексклузив“ во Преспа: Амбасадорите изненадени од вкусните традиционални специјалитети
  • 18.06.2019

Екипата на „Ексклузив“ во посета на Преспа.

Традиционално јадење во Преспа е ѓомлезето и крапот, нешто за што мора да се пофалат домаќините од Царов двор, бидејќи навистина се покажаа. За вкусните специјалитети зборуваа и амбасадорките од Швајцарија и Црна Гора за камерата на 1ТВ.

Погледнете го прилогот во видеото подолу:

Back To Top