skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
МВР: Одделенијата за управни работи ќе работат за викендите кога ќе се гласа за избор на претседател
Делегација на ПССЕ ќе го набљудува спроведувањето на претседателските избори
Бесплатна телефонска линија за пријавување повреда на избирачкото право
Почнува теренската вакцинација во основните и средните училишта
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Еве што пропуштивте во „Вечер со Тијана“ (ВИДЕО)

Еве што пропуштивте во „Вечер со Тијана“ (ВИДЕО)
  • 26.05.2018

Сите интересни моменти кои што ги пропуштивте од вечерашната емисија на 1ТВ „Вечер со Тијана“ ќе може да ги погледнете од видеото подолу. Слушнете како настанале хитовите на Тамара, приказната за настанување на песната „Тажна љубов, среќна песна“. Зошто Тамара плачеше по нејзиниот настап на Скопскиот фестивал кога ја изведе песната „Брод што тоне“?! – Сестрите Тодевски раскажаа и интересни анегдоти за нивниото детство, а воедно и новите планови на Тамара.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top