skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Премиерот Заев на форум на „Фајненшал тајмс“ за земјите од Западен Балкан
Министрите од ЕУ повторно на состанок околу преговорите со Северна Македонија и Албанија
Могерини-Шекеринска: За нашата земја не постои никаков аргумент дека нешто не е исполнето
Фазлиу на состанокот на Заедничкиот консултативен комитет меѓу Северна Македонија и Комитетот на региони на ЕУ
Форум за антикорупциски реформи во Скопје
САД испраќаат околу илјада војници на Блискиот Исток поради „иранската закана“
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Д-р Тодор Ношпал во Студио 1: Решение за Македонија е спој на јавното и приватно здравство

Д-р Тодор Ношпал во Студио 1: Решение за Македонија е спој на јавното и приватно здравство
  • 26.10.2018

Гостин во Отвореното Студио 1 беше д-р  Тодор Ношпал, ортопедски хирург кој во разговор со домаќинот Костова дискутираа на теми поврзани со политиката и здравството.

Отворено за проблемите во здравството кои се провлекуваат веќе 27 години, како и за фактот дека Јавното здравство е бесплатно, дека граѓаните плаќаат само партиципација и е непотребно тоа да се користи во политички кампањи, се првичните факти кои ги истакна Ношпал кој дополни дека без спој на јавното и приватно здравство, Македонија нема да има просперитет.

За отказот кој го добил од Никола Тодорв, Селмани и други имиња кои не сакаше да ги споменува, како и за причините за кинењето на партиската книшка, негово мислење за исклучување на Тодоров од партијата кое го смета за задоцнето и Договорот за името, погледнете го разговорот во видеото.

Back To Top