skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Д-р Тодор Ношпал во Студио 1: Решение за Македонија е спој на јавното и приватно здравство

Д-р Тодор Ношпал во Студио 1: Решение за Македонија е спој на јавното и приватно здравство
  • 26.10.2018

Гостин во Отвореното Студио 1 беше д-р  Тодор Ношпал, ортопедски хирург кој во разговор со домаќинот Костова дискутираа на теми поврзани со политиката и здравството.

Отворено за проблемите во здравството кои се провлекуваат веќе 27 години, како и за фактот дека Јавното здравство е бесплатно, дека граѓаните плаќаат само партиципација и е непотребно тоа да се користи во политички кампањи, се првичните факти кои ги истакна Ношпал кој дополни дека без спој на јавното и приватно здравство, Македонија нема да има просперитет.

За отказот кој го добил од Никола Тодорв, Селмани и други имиња кои не сакаше да ги споменува, како и за причините за кинењето на партиската книшка, негово мислење за исклучување на Тодоров од партијата кое го смета за задоцнето и Договорот за името, погледнете го разговорот во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top