skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Домашен наспроти индустриски ајвар – дебата во Студио 1

Домашен наспроти индустриски ајвар – дебата во Студио 1
  • 11.10.2018

Домашен или купечки – дебатата кој ајвар е подобар зема замав, не само со доаѓањето на сезоната за лупење пиперки, туку и со се поголемиот број брендови на полиците во супермаркетите.

Мислењата во отвореното Студио 1 ги соочија гостите на Анета Кочишки – Калин Бабушку од познатиот бренд „Мамас“ и Анета Марковска и Нада Томовска, домаќинќи кои секоја година го подготвуваат својот ајвар.

Back To Top