skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Даунхил со Бојан Наунчевски – Вештер

Даунхил со Бојан Наунчевски – Вештер
  • 02.05.2018

Се наоѓаме на падините на Водно со Бојан Наунчевски – Вештер кој ке ни објасни малку повеќе околу дисциплината даунхил.

Даунхилот е категорија во маунтнбајк, конкретно е само спуст надоле, различен тип на велосипед различна опрема.

Во основа прво најбитно се безбедносните мерки бидејки е ризичен спорт, во прашање се големи брзини, големи скокови најбитно е добра опрема и добар велосипед.

Останатиот дел од разговорот погледнете го во видеото.

Back To Top