skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

(Во живо) Прес-конференција на премиерите Заев и Мускат

(Во живо) Прес-конференција на премиерите Заев и Мускат
  • 14.11.2018

Премиерите на Македонија и на Малта, Зоран Заев и Џозеф Мускат, по денешната средба во Владата одржуваат заедничка прес-конференција.

Премиерот на Малта претпладнево со највисоки државни и воени почести, беше пречекан на платото пред македонската Влада од премиерот Зоран Заев.

Back To Top