skip to Main Content

(Во живо) Прес-конференција на премиерите Заев и Мускат

(Во живо) Прес-конференција на премиерите Заев и Мускат
  • 14.11.2018

Премиерите на Македонија и на Малта, Зоран Заев и Џозеф Мускат, по денешната средба во Владата одржуваат заедничка прес-конференција.

Премиерот на Малта претпладнево со највисоки државни и воени почести, беше пречекан на платото пред македонската Влада од премиерот Зоран Заев.

Back To Top