skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Видео) Студио 1 во живо од граничниот премин Табановце

(Видео) Студио 1 во живо од граничниот премин Табановце
  • 12.02.2019

Денешното отворено Студио 1 со Елена Милошевска и Антонио Крстевски го започнавме со линковско вклучување на новинарот Игор Стефановски од граничниот премин Табавновце каде се очекува да бидат промените таблите од Република Македонија во Република Северна Македонија.

-Не е промента таблата и сѐ уште пишува добредојдовте во Република Македонија. Не се забележуваат ниту градежни активности што навестуваат променување на таблите. Потребно е официјално да пристигне вербалната нота од Грција, која засега според информациите од Министерството за надворешни работи не е пристигната, извести Стефановски.

Во отвореното студио се потсетивме на вчерашното гостување на претседателката на новата Државна Комисија за спречување на корупцијата Билјана Ивановска, која најави транспарентна работа на Комисијата.

Се потсетивме и на гостувањето на Професорот на Факултетот за безбедност Никола Дујовски, кој зборуваше со уредникот Сашо Ордановски за НАТО и реформата на македонските безбедносни и разузнавачки служби.

Во отвореното студио гостуваше и метеорологот Славчо Попоски кој нѐ извести за тоа какво време нѐ очекува во наредните денови.

Линковското вклучување од Табановце и временската прогноза на Славо Попоски можете да ги погледнете во видеото.

Back To Top