skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

(Видео) Специјалните обвинители Јанева, Стефанова и Пеливанов во „Правда и неправда“

(Видео) Специјалните обвинители Јанева, Стефанова и Пеливанов во „Правда и неправда“
  • 30.01.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и обвинителите сметаат дека СЈО ги оправда очекувањата на граѓаните и заслужува да добие траен мандат. Тие очекуваат дека Парламентот наскоро ќе го донесе законот за да можат со уште поголем елан да се посветат и на новата надлежност – борба против високата корупција во државата. На тој начин, сметаат од СЈО, ќе се реши и проблемот со отворените истраги за кои ќе можат во скоро време да бидат поднесени обвиненија.

Јанева и двајцата членови на нејзиниот тим одговорија и на повеќе прашања на гледачи, кои се интересираа за конкретни предмети и за тоа кога во Македонија ќе почне навистина да профункционира правната држава.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top