skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Брима: Македонците пооптимисти во светски рамки за меѓународните политики на САД, Русија, Кина и ЕУ
Спираки: Официјалното име на соседната земја е Северна Македонија, дискусијата за таблите е од мало значење
СДСМ и ДУИ бараат консензуален претседателски кандидат
За олеснување на трговијата и транспортот 26,2 милиони евра од Светска банка
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

(Видео) Русковска: Успех во кариерата е да успееме да осудиме актуелен политичар

(Видео) Русковска: Успех во кариерата е да успееме да осудиме актуелен политичар
  • 27.11.2018

Обвинителката Русковска во „Правда и Неправда“ настрана од работните обврски, откри каква е приватно.

„Обезбедување немам и не сакам да имам. Се возам во мое приватно возило, ретко користам службено. Имам пријатели, се дружам вон работно време, само не во скапи ресторани“, кажа обвинителката.

Во однос на работата, Рускоска децидно истакна што за неа би претставувало успех во кариерата

„Кога ќе успееме да подигнеме обвиненине и да осудиме актуелен политичар“, поентираше Русковска.

Целиот разговор од гостувањето во „Правда и Неправда“ на Гордана Дувњак, погледнете го во продолжение.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top