(Видео) Русковска: Баравме притвор за Атанасовски поради опасност од бегство, ќе ја прошириме истрагата

Во вестите во 23.30 часот на 1ТВ, за апсењето на Владимир Атанасовски изјава даде обвинителката Вилма Русковска, која всушност е обвинителката која побара да му биде определен притвор оради опасност од бегство и можност за влијание врз сведоци. -Тоа го образложувам … Continue reading (Видео) Русковска: Баравме притвор за Атанасовски поради опасност од бегство, ќе ја прошириме истрагата