skip to Main Content

(Видео) Полицијата апсеше полски навивачи – се степале меѓусебно

(Видео) Полицијата апсеше полски навивачи – се степале меѓусебно
  • 06.06.2019

Полицијата привела повеќе навивачи на фудбалската селекција на Полска, која утре ќе ги одмери силите со нашата репрезентација во рамките на квалификациите за ЕП 2022.

Од МВР соопштија за 1ТВ дека всушност станува збор за меѓусебна тепачка на гостите од Полска, по што биле уапсени четири лица.

Pamje ekskluzive

PAMJE EKSKLUZIVEPërleshje fizike mes #policisë dhe tifo grupi polakShumica arrijnë që të ikin, por njëri e pëson keq nga forcat speciale

Posted by Klan Macedonia Television on Четврток, 06 јуни 2019

Back To Top