skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Видео) Пожарникари – херои во униформи што работат со застарена опрема

(Видео) Пожарникари – херои во униформи што работат со застарена опрема
  • 24.03.2019

Владимир Кочовски, втора генерација на пожарникари… 30 години се бори со огнениот ѕвер, без страв и желба за благодарност, затоа што најголемата сатисфакција за него е што помогнал некому, што спасил некого од пламените јазици. Ни раскажа низ што се поминал во овие 30 години.

Првата слика која ја имаат граѓаните, вели Кочовски е пожарното возило и секако помислата на гаснење пожар. Но позади тоа има друга позадина.

Кочовски вели дека  работат со застарена опрема, камионите се од 60-те години на минатиот век.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top