skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

(Видео) Демонстранти истуркаа девојка од бината пред Собрание

(Видео) Демонстранти истуркаа девојка од бината пред Собрание
  • 11.01.2019

Инцидент се случи за време на протестот пред Собрание, кога демонстрантите од „Македонија блокира“ истуркаа девојка која се обиде да зборува од бината.

Сакајќи да одржи говор, девојката која се претстави како Ангелина од Штип, се качи на бината и извикна „Јас сум за НАТО“, но демонстрантите на сила ја симнаа, ја влечеа и истуркаа подалеку од бината.

Демонстрантите ја обвинија девојката дека е инфилтрирана од СДСМ и ја нарекоа провокаторка на Заев. Дел од учесниците, со извици „Марш провокатори“, „Марш душмани“, „Доле камери.“, почнаа да ги навредуваат снимателите и новинарите кои сакаа да го снимат инцидентот и сакаа да им ги земат камерите.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top