skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Видео) Градоначалникот на Скопје објави обнова на средното училиште „Марија Кири-Склодоска“

(Видео) Градоначалникот на Скопје објави обнова на средното училиште „Марија Кири-Склодоска“
  • 22.05.2019

Градочаланкикот на главниот град на Македонија, објави дека средното училиште конечно ќе добие нов дизајн. Откако учениците се пожалија од студот во зимата и жештината во летниот период, Скопје реши да реагира и по цели 50 години истото да биде реновирано.

Шилегов и директорот заедно се согласија дека беше неопходна реконструкција, бидејќи учениците со години се жалат на временските услови.

Со реновирањето ке бидат заменети прозорците а од кровот ке биде извадена стаклената волна која е канцерогена и ке биде заменета со еколошки панели.

Back To Top