skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Вечер со Тијана“: Погледнете што се пропуштивте во последната емисија за оваа сезона (ВИДЕО)

„Вечер со Тијана“: Погледнете што се пропуштивте во последната емисија за оваа сезона (ВИДЕО)
  • 14.07.2018

Интересен спој на гости Тијана имаше во последната епизода од првата сезона на најгледаното ток шоу на 1Тв, „Вечер со Тијана“. Лила Филиповска и Рон Холси, беа извонредни гости кои се забавуваа, шегуваа, пеаа, но и одговараа на провокативни прашања од страна на Тијана како домаќинка.

Сезоната Тијана ја стартуваше со три последователни емисии со запознавање на јавноста со тоа која е Тијана, кој стои зад неа за нејзиниот изглед, како запознавање на целиот тим од 1ТВ, новинарите и техничката поддршка.

За да веќе од четвртата епизода стартува со гостите во студио на уникатна сценографија препознатлива за емисијата „Вечер со Тијана“. Првата гостинка беше Марија Шерифовиќ, а потоа се нижеа Нина Бадриќ, Гоца Тржан, Тамара Тодевска, Каролина Гочева, Јелена Кареуша, „Фрајле“, Слободан Бода Николиќ, Сале од „Тропико Бенд“, Дејан Миличевиќ и заокружување на сезоната токму со Лила Филиповска и Рон Холси.

Се она што не успеавте да видите во „Вечер со Тијана“ тоа може да го сторите веднаш на линкот подолу.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top