skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Академијата за судии и обвинители – тема во „Правда и неправда“ вечерва во 21 часот

Академијата за судии и обвинители – тема во „Правда и неправда“ вечерва во 21 часот
  • 18.12.2018

Академијата за судии и обвинители – расадник на кадри по европски терк или на политички истомисленици?

Ќе се стави ли крај на „сваровски судството“ и на обвинители кои се продолжена рака на власта?

Премиерно во „Правда и неправда“, новото раководство на Академијата, избрано по три и пол години истечен мандат на нивните претходници.

Гости на Гордана Дувњак се директорката на Академијата, д-р Наташа Габер Дамјановска и шефот на скопското Обвинителство и претседател на Управниот одбор Сашо Рајчев.

Гледајте вечерва во 21 часот.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top