skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

ПИСОНЕРО Е НАСЛЕДНИКОТ НА ПАРОНДО ВО ВАРДАР

ПИСОНЕРО Е НАСЛЕДНИКОТ НА ПАРОНДО ВО ВАРДАР
  • 11.06.2019

Европскиот ракометен првак Вардар доби нов Шпанец на тренерската функција. Давид Хосе Писонеро ќе го наследи сонародникот Гарсија Парондо, ставајќи потпис на двегодишна соработка.
46-годишниот стратег доаѓа од Валјадолид, каде беше тренер последниве две сезони. Претходно бил играч 12 години, од кои девет сезони како дел од Валјадолид, Кантабрија и Адемар Леон.
За клупската веб-страница на Вардар изјави дека е горд што клубот во него го гледа наследникот на Парондо. Вели дека негува ист стил на игра и знае како да се справи со предизвиците за наредната сезона во Лигата на шампионите.
Вардар во новата сезона влегува како еден од ретките тимови кои успеале во 10-годишното постоење на ф4 турнирите два пати да стане првак во само три години.

 

Back To Top