skip to Main Content

Ограбена бензиска пумпа во Скопје

Ограбена бензиска пумпа во Скопје
  • 30.04.2018

Две непознати лица заканувајќи се со пиштол ноќеска ограбиле бензинска пумпа на улицата „Александар Урдаревски“ во Скопје. 

Полицијата соопшти дека околу 2:20 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Александар Урдаревски“, на бензинска пумпа две непознати лица со закана со пиштол извршиле разбојништво, при што биле одземени пари од дневниот промет.

Back To Top