skip to Main Content

Шестмина загинати, 80 повредени во железничка несреќа во Мароко

Шестмина загинати, 80 повредени во железничка несреќа во Мароко
  • 16.10.2018

Најмалку шест лица загинаа, а 80 се повредени кога патнички воз излета од шините во северозападно Мароко.

Заменик градоначалникот на градот Сале, Абделатиф Суду изјави дека спасувачите ги бараат патниците за кои се верува дека се заробени во вагоните.

Несреќата се случила во местото Сиди Букнадел во близина на Рабат.

Засега не е позната причината за несреќата.

Back To Top