skip to Main Content

Халкидики доби струја

Халкидики доби струја
  • 12.07.2019

Снабдувањето со електрична енергија на грчкиот полуостров Халкидики беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше без струја повеќе од 24 часа како последица на силното невреме што се случи во средата попладне.

Во најголемото невреме во последните 35 години загинаа седум луѓе.

Back To Top