skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Убиен затвореник во затворот во Атина

Убиен затвореник во затворот во Атина
  • 14.01.2019

Затвореник од Албанија денеска беше убиен во атинскиот затвор „Коридалос“ од двајца негови сонародници, исто така затвореници.

Жртвата и еден од неговите убијци се товарат за убиството на познатиот грчки адвокат, едниот како нарачател, а другиот како извршител, додека, пак, во атинскиот затвор биле пренесени во пресрет на почетокот на судскиот процес.

Од Министерството за правда на Грција соопштуваат дека покрената е истрага за кривична и дисциплинска одговорност, а во затворот, по наредба на министерот, се одржа вонреден состанок за убиството.

Back To Top