skip to Main Content

Турција не се откажува од руските системи за противвоздушна одбрана С-400

Турција не се откажува од руските системи за противвоздушна одбрана С-400
  • 10.04.2018

Турција нема да се откаже од купување системите за противвоздушна одбрана С-400 од Русија и покрај најновите антируски санкции воведени од САД, изјави турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

– Купувањето на тие системи за некого е загрижувачко, меѓутоа Турција сама си ја одредува својата судбина, наведе Ердоган.

Back To Top