skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Трамп: Ниските цени на нафтата добри за САД, лоша вест за Русија

Трамп: Ниските цени на нафтата добри за САД, лоша вест за Русија
  • 14.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп во објава на Твитер денеска укажа дека ниските цени на нафтата влијаат позитивно на економијата на САД, но се „лоши вести за Русија“.

– Цените на бензинот паѓаат низ цела Америка и ние сега произведуваме многу повеќе нафта од кога било, се вели во објавата и се додава дека тоа е благодарение на енергетската политика на претседателот Трамп.

– Но ова е лоша вест за Русија. Зошто претседателот би си дозволил такво нешто ако работел за Кремљ, напиша Трамп, алудирајќи на емисијата „Фокс и пријатели“ на која тој синоќа во телефонски разговор беше прашан дали работи за Москва.

Тој на ова прашање одговори дека е „најнавредливото прашање што му било поставено кога и да било досега“.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top