skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Трамп: Дали јас ќе станев претседател ако немаше социјални мрежи – најверојатно да

Трамп: Дали јас ќе станев претседател ако немаше социјални мрежи – најверојатно да
  • 11.07.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер одговори на прашањето дали воопшто ќе станеше шеф на Белата куќа ако немаше социјални медиуми и порача дека ќе замине од власт дури во 2033 година.

– Белата куќа ќе биде домаќин на многу голем и многу важен Самит на социјалните мрежи. Дали јас ќе станев претседател ако немаше социјални мрежи? Да (најверојатно)! По неговото завршување, сите заедно ќе одиме на прес- конференција за пописот и државјанството, напиша Трамп на Твитер.

Во својот следен твит, тој оцени дека лажните вести не се подеднакво важни, ниту толку моќни како социјалните мрежи, предвидувајќи пропаст на медиумите кои објавуваат лажни вести.

– Кога конечно ќе го напуштам кабинетот за шест години или можеби десет или 14 години (јас само се шегувам), тие наскоро ќе бидат надвор од бизнисот поради недостиг на кредибилитет или јавна поддршка, напиша Трамп во серија пораки во кои себеси повторно се нарече „Стабилен гениј“.

Трамп потоа прогнозираше и пропаст на социјалните мрежи.

– Жалам што морам да кажам дека дури и социјалните мрежи ќе останат без работа заедно и конечно со медиумите кои објавуваат лажни вести, наведе Трамп.

Back To Top