skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Трамп го обвини и „Гугл“

Трамп го обвини и „Гугл“
  • 28.08.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го обвини „Гугл“ (Google) дека манипулира со резултатите од пребарување во корист на негативните извештаи за него и за другите конзервативци.

– Резултатите на „Гугл“ од пребарувањето на „вести за Трамп“ ги покажуваат само извештаи на новите лажни медиуми, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде дека најмногу лажни вести објавува Си-Ен-Ен.

– Републиканските/конзервативни и фер медиуми се исклучени, тврди Трамп.

Тој додаде и дека 96 отсто од резултатите од пребарување на „вести за Трамп“ потекнуваат од „националните левичарски медиуми“, што според Трамп е „многу опасно“.

Back To Top