skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Трамп го обвини и „Гугл“

Трамп го обвини и „Гугл“
  • 28.08.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го обвини „Гугл“ (Google) дека манипулира со резултатите од пребарување во корист на негативните извештаи за него и за другите конзервативци.

– Резултатите на „Гугл“ од пребарувањето на „вести за Трамп“ ги покажуваат само извештаи на новите лажни медиуми, напиша Трамп на Твитер.

Тој додаде дека најмногу лажни вести објавува Си-Ен-Ен.

– Републиканските/конзервативни и фер медиуми се исклучени, тврди Трамп.

Тој додаде и дека 96 отсто од резултатите од пребарување на „вести за Трамп“ потекнуваат од „националните левичарски медиуми“, што според Трамп е „многу опасно“.

Back To Top