skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина во понеделник ќе ги достави писмата до ЕУ и НАТО
Џини: Социјален работник во февруари-март последно ги виде децата кои изгореа во пожарот во Велес – тие беа добри
Анѓушев: Македонија направи огромни чекори во реформите на енергетскиот сектор
Поради „Северна Македонија“ Павлопулос непожелен кај австралиските Грци
Нобеловецот Ферид Мурад: Светот веќе зборува позитивно за Македонија
ВМРО-ДПМНЕ: Само во Македонија Премиер менува име и уметници се судат за тероризам
Меркел му честиташе на Заев за договорот со Грција
BMJ Media Group ви најавува: Концерт на Марија Шерифовиќ на 3-ти август во Охрид!
Топ 5 музичка листа на 1ТВ: Дознајте како да гласате и одберете го вашиот фаворит!
1ТВ со нови авторски содржини на програмата
Инструкции како да ја гледате 1ТВ на вашиот ТВ приемник
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
1ТВ на 13 канал на МахTV
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ ЌЕ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; NEOTEL

Се запали зграда во Лондон на годишнината од пожарот во Гренфел кула

Се запали зграда во Лондон на годишнината од пожарот во Гренфел кула
  • 14.06.2018

Во 20-катна зграда во јужниот дел на Лондон денеска изби пожар, при што се евакуирани 180 лица.

Пожарот избил околу 4 часот утрово на тераса на 13 кат и многу брзо е ставен под контрола, пишува британски „Телеграф“.

Според пожарникар, системот за гаснење на пожар, кој се активирал, спречил голема штета, а таа служба примила речиси 17.000 дојави за тој пожар.

Во гаснењето учествувале 60 пожарникари, а на лице место дошле полиција и брза помош.
Весникот пишува дека пожарот се случил на годишнината од трагедијата во Гренфел кула, кога во пожар настрадаа 71 лице.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top