skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Руска вмешаност во САД и Венецуела – анализа во Студио 1

Руска вмешаност во САД и Венецуела – анализа во Студио 1
  • 25.03.2019

Јана Јосифоска и Влатко Чаловски во отвореното Студио 1 зборуваа со Дејан Андоновиќ за најновите случувања од регионот и светот. Главен фокус во денешната анализа беше извештајот кој покажа дека Трамп не соработувал со Русија во својата претседателска кампања.

-Не се најдени докази дека има руска вмешаност во изборите и дека тие придонеле тој да дојде на функција. Тој денеска изјави дека медиумите како „Вашингтон пост“ треба да се извинат и нивните уредници да поднесат оставки бидејќи граделе слика за својот претседател, па се покажало тоа дека не е точно. Трамп е ослободен, но не е исчистен од обвинувањето односно само не е најден доказ за негова повраност со Русија, но ќе остане таа дилема кај обичните луѓе и неговите опоненти, истакна Андоновиќ.

Андоновиќ се осврна и на ситуацијата во Венецуела и операција „Слобода“ на која повикува Гуаидо.

-Ова е според мене е панична реакција на Гуаидо кој откако дојде веста дека два руски транспортнти авиони со над 100 припадници на елитните војници на така наречената „Вагнер група“, паравоена групација на воени платеници кои работат за интересите на Русија, рече Андоновиќ.

Целиот разговор можете да го погледнете во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top