skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Русија ги отфрли обвиненијата против новинарот Голунов

Русија ги отфрли обвиненијата против новинарот Голунов
  • 11.06.2019

Русија ги отфрли сите обвиненија против новинарот Иван Голунов кој се товареше за трговија со дрога.

Рускиот министер за внатрешни работи, Владимир Колоколциев, рече дека вината на Голунов не е докажана. Во тек е внатрешна истрага, а двајцата полициски службеници кои го уапсија Голунов се суспендирани.

Адвокатите на Голунов тврдат дека новинарот за време на приведувањето бил сериозно претепан и дека на него има видливи модринки, исекотини и скршено ребро.

Back To Top