skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Русија ги отфрли обвиненијата против новинарот Голунов

Русија ги отфрли обвиненијата против новинарот Голунов
  • 11.06.2019

Русија ги отфрли сите обвиненија против новинарот Иван Голунов кој се товареше за трговија со дрога.

Рускиот министер за внатрешни работи, Владимир Колоколциев, рече дека вината на Голунов не е докажана. Во тек е внатрешна истрага, а двајцата полициски службеници кои го уапсија Голунов се суспендирани.

Адвокатите на Голунов тврдат дека новинарот за време на приведувањето бил сериозно претепан и дека на него има видливи модринки, исекотини и скршено ребро.

Back To Top