skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Катица Јанева ќе одлучува дали ќе ги изземе Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски од „Титаник 3“
Петнаесет-годишно момче се удави во Пчиња
Пожарот кај Пинтија ставен под контрола
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Рација во џамија во Берлин, осомничен имам

Рација во џамија во Берлин, осомничен имам
  • 18.12.2018

Германската полиција спроведе рација во џамија во Берлин, бидејќи имамот е осомничен за  префрлување пари на исламските борци во Сирија.

Полиција ја пребарала џамијата Ел Сахаб во северниот дел на Берлин, Ведингу, каде Ахмад А. (45), познат како Абул Бара, проповедал, соопшти канцеларијата на обвинителството.

Други детали не се соопштуваат, а од џамијата никој од официјалните претставници, не се огласи.

Back To Top