skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Протести против Брегзит во Лондон

Протести против Брегзит во Лондон
  • 21.07.2019

Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Лондон во знак на протест против Брегзит, конзервативната партија и Борис Џонсон.

Со пароли на кои пишува „не за Борис, да за Европа“ демонстрантите бараат да се сопре заминувањето на Обединетото кралство од ЕУ.

Следната недела ќе се знае кој ќе ја замени Тереза Меј на местото премиер и лидер на конзервативната партија. Трката останува меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант.

 

Back To Top