skip to Main Content

Протести против Брегзит во Лондон

Протести против Брегзит во Лондон
  • 21.07.2019

Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Лондон во знак на протест против Брегзит, конзервативната партија и Борис Џонсон.

Со пароли на кои пишува „не за Борис, да за Европа“ демонстрантите бараат да се сопре заминувањето на Обединетото кралство од ЕУ.

Следната недела ќе се знае кој ќе ја замени Тереза Меј на местото премиер и лидер на конзервативната партија. Трката останува меѓу Борис Џонсон и Џереми Хант.

 

Back To Top