skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Пронајдено телото на вториот работник на хидроелектраната „Дубровник“

Пронајдено телото на вториот работник на хидроелектраната „Дубровник“
  • 11.01.2019

Телото на вториот работник од хидроелектраната „Дубровник“ е пронајдено синоќа на брегот на морето во Цавтат.

Полицијата потврди дека телото на работникот е пронајдено околу 21:50 во Цавтат. Претходно беше потврдено дека телото на еден работник е пронајдено во четврток попладне, а се уште се трага по третиот.

Во пожарот, кој вчера утрото изби во Хидроделектраната „Дубровник“, шест лица се лесно повредени, од кои три беа префрлени во болница.

Пред пожарот се случи експлозија, но причината се уште не е позната.

Back To Top