skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Прва миса во Нотр Дам по пожарот

Прва миса во Нотр Дам по пожарот
  • 15.06.2019

Два месеца откако Нотр Дам ја зафати катастрофален пожар, катедралата ја одржа првата миса.

Церемонијата ја предводеше надбискупот на Париз, Мишел Опети кој пред 30 присутни лица истакна дека за верниците ова е момент на надеж.

Катедралата Нотр Дам на 15 април беше зафатена од огромен пожар кој беше изгаснат после неколку часа. Пожарот прво го зафати поткровјето, дел од кровот и ја сруши куполата држена од четери столбови високи 93 метри.

 

Back To Top