skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Невреме предизвика прекин на железничкиот и патниот сообраќај во Германија

Невреме предизвика прекин на железничкиот и патниот сообраќај во Германија
  • 19.08.2019

Поради силно невреме кое корнеше дрвја и далноводи во јужните и централните делови на Германија во прекин е железничкиот и патниот сообраќај.

Операторот на германски железници „Дојче бан“ соопшти дека поради невремето не сообраќаат десет меѓународни возови, вклучувајќи ги и тие за Швајцарија и за Франција.

Поради невремето синоќа од аеродромот во Франкфурт беа откажани 41 лет, а пренасочени беа осум авиони.
Back To Top