skip to Main Content

Најмалку четири жртви при урување на зграда во Бахреин

Најмалку четири жртви при урување на зграда во Бахреин
  • 10.10.2018

Најмалку четири лица загинаа, а 20 се повредени при уривање на зграда во главниот град на Бахреин, Манама.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на лице место биле пронајдени три тела, а четвртото лице починало во болница.

Несреќата се случила во предградието на Манама, Салманија.

Back To Top