skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Навестувањата за ново кроење на границата Србија-Косово го оставија без став меѓународниот фактор

Навестувањата за ново кроење на границата Србија-Косово го оставија без став меѓународниот фактор
  • 14.09.2018

Идејата за уште едно прекројување на балканските граници, поточно таа меѓу Косово и Србија, во регионов враќа тешки спомени и внесува вознемиреност во меѓународната јавност.

За сега не се на повидок ниту конкретни преговори, а како пример може да послужат Македонија и Грција. Двете страни се погласно зборуваат за размена на територии, но за сега меѓународните фактори се уште немаат јасен став.

Погледнете ја анализата во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top