skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

Мексиканскиот наркобос „Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор
  • 17.07.2019

Американски суд му изрече доживотна затворска казна на мексиканскиот наркобаронот Хоакин Гузман „Ел Чапо“ (62), јави ДПА.

Тој доби уште 30 години затвор, како и парична казна од 12,6 милијарди долари, што ги заработил со криминалната активност.

„Ел Чапо“ беше еден од шефовите на мексиканскиот наркокартел „Синалоа“ а „бизнисот“ му се состоеше од производство и трговија со кокаин, хероин, марихуана и метамфетамини, што илегално ги внесуваше на американскиот пазар.

Back To Top