skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Извршени воздушни удари врз селски реони во Идлиб

Извршени воздушни удари врз селски реони во Идлиб
  • 07.09.2018

Врз сириската провинција Идлиб, која е под контрола на бунтовниците, денеска се извршени воздушни удари, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права.

Според невладината организација, нападите врз селски реони во северниот дел на провинцијата ги извршила руската воена авијација.

Во Техеран денеска треба да се одржи средба на претседателите на Иран, Русија и Турција, кои ќе разговараат за иднината на Идлиб – последниот бастион на бунтовниците во Сирија.

Back To Top