skip to Main Content

Земјотрес од 5,1 степен во Атина

Земјотрес од 5,1 степен во Атина
  • 19.07.2019

Земјотрес од 5,1 степен по рихтерова скала ја потресе Атина. Потресот бил регистриран на 22 километри од градот, а според очевидци забележани се луѓе како трчаат на улиците.

Засега нема информации за повредени, но грчките медуми пишуваат дека снемало електрична енергија во делови на градот.

Back To Top