skip to Main Content

Десетици повредени кога торнадо ненадејно ја погоди Ајова

Десетици повредени кога торнадо ненадејно ја погоди Ајова
  • 20.07.2018

Најмалку 17 лица се повредени во серијата торнада што ја зафатија американската сојузна држава Ајова.

Најмногу повредени имало во градот Маршалтаун, каде се урнала куполата на старата судска зграда, како и во фабрика во градот Пела.

Метеролозите биле изненадени од торнадата и велат дека ништо не укажувало дека се подготвува толку силна бура.

Back To Top