skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Десетици повредени кога торнадо ненадејно ја погоди Ајова

Десетици повредени кога торнадо ненадејно ја погоди Ајова
  • 20.07.2018

Најмалку 17 лица се повредени во серијата торнада што ја зафатија американската сојузна држава Ајова.

Најмногу повредени имало во градот Маршалтаун, каде се урнала куполата на старата судска зграда, како и во фабрика во градот Пела.

Метеролозите биле изненадени од торнадата и велат дека ништо не укажувало дека се подготвува толку силна бура.

Back To Top