skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Продолжува судењето за „Титаник“ на СЈО
Кандидатите за технички експерти на интервју во собраниската комисија за надзор на следењето комуникации
Димитров во Грац на дебата за Преспанскиот договор и евроинтергацијата
Павлопулос: Грција ја поддржува европерспективата на Северна Македонија, но потребно е да се исполнат предусловите
Неофит: Ќе направиме се за целосна радост на нашите македонски браќа
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Демонстрантите пред полициската станица „29-ти ноември”, родителите на уапсените пуштени да ги видат своите деца

Демонстрантите пред полициската станица „29-ти ноември”, родителите на уапсените пуштени да ги видат своите деца
  • 17.03.2019

Родителите на уапсените пуштени во зградата на полициската станица
Родителите на уапсените млади демонстранти, кои беа пред седиштето на градската полиција, беа пуштени во зградата за да ги видат своите деца, објавија организаторите на протестот.

Претходно еден од водачите на Сојузот за Србија, Бошко Обрадовиќ, го покани министерот за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ, кој е во дворот на полициската станица, да дојде и да разговара со родителите на уапсените деца.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top