skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Орце се жалел, а Заев пријавувал за можниот рекет на бизнисмени?
Далгариан: Мицотакис ќе го блокира Скопје, онолку колку што ќе му дозволат НАТО и ЕУ
СИРИЗА: Среќно враќање во реалноста за Нова демократија
Димитров: Европеизацијата на Северна Македонија ќе биде позитивно и за Грција
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Демонстрантите пред полициската станица „29-ти ноември”, родителите на уапсените пуштени да ги видат своите деца

Демонстрантите пред полициската станица „29-ти ноември”, родителите на уапсените пуштени да ги видат своите деца
  • 17.03.2019

Родителите на уапсените пуштени во зградата на полициската станица
Родителите на уапсените млади демонстранти, кои беа пред седиштето на градската полиција, беа пуштени во зградата за да ги видат своите деца, објавија организаторите на протестот.

Претходно еден од водачите на Сојузот за Србија, Бошко Обрадовиќ, го покани министерот за внатрешни работи, Небојша Стефановиќ, кој е во дворот на полициската станица, да дојде и да разговара со родителите на уапсените деца.

Back To Top