skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Голем пожар во хотел во Њу Делхи

Голем пожар во хотел во Њу Делхи
  • 12.02.2019

Околу 20 лица загинаа во пожар кој избувнал во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи.

Заменик-началникот на Противпожарната служба, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а двајца членови на персоналот на хотелот скокнале од четвртиот кат од хотелот во обид да се спасат, но нивната состојба се уште не е позната.

Властитете почнаа истрага за инцидентот. Информациите се дека се спасени 35 лица, а повредените се пренесени во болница.

Back To Top