skip to Main Content

Голем пожар во хотел во Њу Делхи

Голем пожар во хотел во Њу Делхи
  • 12.02.2019

Околу 20 лица загинаа во пожар кој избувнал во хотелот „Арпит палас” во Њу Делхи.

Заменик-началникот на Противпожарната служба, изјавил дека повредените се хоспитализирани, а двајца членови на персоналот на хотелот скокнале од четвртиот кат од хотелот во обид да се спасат, но нивната состојба се уште не е позната.

Властитете почнаа истрага за инцидентот. Информациите се дека се спасени 35 лица, а повредените се пренесени во болница.

Back To Top