skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Во Шпанија спасени 359 мигранти

Во Шпанија спасени 359 мигранти
  • 27.10.2018

Шпанската крајбрежна стража спасила денеска 359 мигранти.

Лицата се пронајдени во седум чамци во водите меѓу Шпанија и северниот дел на Африка.

Од Меѓународната организација за миграција соопштија дека во текот на оваа година во Шпанија простигнале околу 45.000 мигранти.

Back To Top