skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Беља и Демири осудени на 19 години затвор за убиството на Саздо
Двајцата претседателски кандидати очекуваат победа во вториот круг
Евакуирана Операта во Сиднеј поради истекување на гас
Ден на национална жалост во Шри Ланка
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Во Париз приведени 45 демонстранти по вчерашните протести

Во Париз приведени 45 демонстранти по вчерашните протести
  • 10.02.2019

Полицијата во Париз приведе 45 лица по вчерашните протести на „жолтите елеци“, јави телевизискиот канал БФМ, повикувајќи се на полициски извори.

Од приведените, во притвор се задржани 42 лица.

Неколку илјади учесници на протестите „жолти елеци“ вчера, 13-ти викенд по ред, излегоа на улиците во Париз, некои од нив се судрија со полицијата, а еден демонстрант изгуби дел од раката.

Полицијата соопшти дека демонстрантот изгубил четири прста, но не го потврди твдењето на медиумите дека е повреден од експлозивна направа која полицијата, покрај солзавец, ја користела за да ги растера демонстрантите.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top